STOWARZYSZENIE WIELOKIERUNKOWEJ POMOCY REMEDIUM w MRĄGOWIE
NR KRS 0000269337

Uzyskaliśmy grant na zajęcia dla dzieci i młodzieży!

20 sierpnia 2019 r. w TESCO w Kętrzynie nastąpiło uroczyste wręczenie czeków grantowych dla organizacji, które zwyciężyły w konkursie ofert. Byliśmy wśród nich!

Grantodawca to BIURO PROGRAMU DECYDUJESZ, POMAGAMY
Pracownia Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”

Niebawem będziemy więc realizować  zajęcia warsztatowe „Budujemy recyklingowe roboty”.

Projekt „Budujemy recyklingowe roboty” skupi się na działaniach proekologicznych poprzez tworzenie przez dzieci i młodzież własnych zabawek z rzeczy powszechnie uważanych za śmieci.
Dzieci podczas warsztatów będą mogły samodzielnie stworzyć własnego, poruszającego się robota, nauczyć się podstaw programowania, samodzielnego rozwiązywania problemów i współpracy z rówieśnikami.

Realizacja zadania będzie miała formę  całodniowych otwartych warsztatów z majsterkowania dla rodzin; uczestnicy w ramach wydarzenia będą budowali własne roboty w oparciu o prostą elektronikę i materiały dostępne w każdym domu: mazaki, kubeczki, filc, taśma klejąca, filc; zbudowane na zajęciach roboty dzieci będą mogły zabrać do domu.

Nasze warsztaty odpowiadają na problem postępującego konsumpcjonizmu wśród dzieci i młodzieży; problem wykluczenia z grupy rówieśniczej uczniów uboższych, zbyt dużej ilości czasu jaką młodzież spędza przed komórkami i komputerami; brak ciekawych dla uczniów alternatywnych form spędzania wolnego czasu poza szkołą.
Wydarzenie będzie w pełni otwarte, więc każdy zainteresowany tworzeniem, nauką i wspólnym działaniem będzie mógł dołączyć.

Szczegóły wkrótce 😊