Wiktor Fąk

 

Wiktor to lubiący ład i porządek piętnastolatek mieszkający w Mrągowie.
Pod opieką Naszego stowarzyszenia jest od 2014r.

Ten młody pasjonat motoryzacji, puzzli i informatyki jest zawsze uśmiechnięty i pogodny, czym zaraża osoby wokół siebie. Codzienną ciężką pracą dąży do zaspokojenia swojej ciekawości świata. Pomimo choroby i swojej niepełnosprawności nie ma dla niego rzeczy niemożliwych. Uwielbia muzykę.

Wiktor choruje na Zespół Jouberta, poprzez tę chorobę ma uogólnioną wiotkość mięśni, zaburzenia równowagi, nadwrażliwość słuchową i dotykową, wadę wzroku, skoliozę dwułukową neurogenną. Nosi okulary, gorset i obuwie ortopedyczne. Ma obniżoną odporność alergię.

Jest częstym pacjentem poradni rehabilitacyjnej, neurologicznej, leczenia zeza, okulistycznej, foniatryczno-audiologicznej, logopedycznej i alergologicznej.

Dzięki silnej woli, wytrwałości i długotrwałej rehabilitacji ruchowej Wiktor może chodzić samodzielnie lecz wymaga asekuracji. Dzięki pracy logopedycznej może coraz wyraźniej porozumiewać się z innymi. Największym jego marzeniem jest dojście do jak największej samodzielności i sprawności fizycznej oraz intelektualnej. Można je spełnić tylko dzięki ciężkiej pracy rehabilitacyjnej, zarówno ruchowej jak i pedagogiczno-logopedycznej, której koszty przewyższają możliwości finansowe rodziny.

Dodatkowe informacje