ŚWIĄTECZNA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI 2014 - sprawozdanie

W dniach 28-30.11.2014r. Bank {Żwności w Olsztynie przeprowadził Świąteczną Zbiórkę {Żwności. Lokalnym koordynatorem było Stowarzyszenie Wielokierunkowej Pomocy „Remedium”. Zbiórka odbyła się w 12 sklepach na terenie Mrągowa, Mikołajek, Piecek i Marcinkowa. Wolontariuszami akcji była młodzież z Zespołu Szkół Nr 4, Gimnazjum Nr 2, młodzież z Zespołu Szkół Zawodowych, Zespołu Szkół w Marcinkowie, Liceum Ogólnokształcącego w Mikołajkach, mrągowscy harcerze oraz uczestnicy Środowiskowych Domów Samopomocy z Mrągowa i Piecek.

Razem zebraliśmy ponad 1700kg. żywności. Artykuły żywnościowe podarowane przez klientów sklepów to przede wszystkim mąka, makaron, kasza, ryż, olej, wyroby czekoladowe i słodycze, konserwy mięsne i rybne, produkty spożywcze dla dzieci.

Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie w zbiórkę młodzieży ze szkół, harcerzom, uczestnikom Środowiskowych Domów Samopomocy z Mrągowa i Piecek, a także nauczycielom, którzy przygotowali uczniów i sprawowali nad nimi opiekę. Dziękujemy również właścicielom sklepów, kierownikom i pracownikom, którzy z cierpliwością znosili różne niedogodności związane ze zbiórką oraz wykazali się dużą życzliwością i wyrozumiałością dla całej akcji. Najbardziej chcemy jednak podziękować wszystkim tym, którzy podczas zakupów wyjęli coś ze swego koszyka i przekazali to dla osób potrzebujących sprawiając, że Święta Bożego Narodzenia były dla nich nieco weselsze i na pewno smaczniejsze.

Zebrane artykuły przekazane zostały przekazane 68 rodzinom oraz osobom potrzebującym. Osoby potrzebujące wsparcia i pomocy, znajdujące się w trudnej sytuacji mogą zgłosić się do członków Stowarzyszenia Wielokierunkowej Pomocy „Remedium” w Mrągowie.

Dodatkowe informacje